Rady dla początkującego - skąd i jak zamawiać

Miejsce dla tematów nie pasujących do innych działów
michus
bywalec

Rady dla początkującego - skąd i jak zamawiać

Postautor: michus » 22 paź 2017, 23:23

Dobra Panowie i Panie(?) Potrzebuję porady jako początkujący zbieracz.
Jak radzicie sobie z zamawianiem z USA? Ceny spoko ale transport i cło zabijają. Co z dużymi paczkami? Mam parę preorderow w pcs czy Sideshow ale boje się jak mi do takiego GORO 1:3 dowalą przesyłkę za 2tysiace. Czy takie cuda jak polamerusa.com macie przetestowane ? Będę brał od gościa niedługo duża paczkę i chyba przez to puszczę. Czy korzystaliście z usług firm dzięki którym można zamówić coś od osób co wysylaja tylko na terenie USA? Jak to w praktyce wygląda?

Kolejna rzecz czyli grupy bts na fb. Czy np. zamawianie od jakiś ludzi z singapuru jest w miarę bezpieczne ? Z tego co rozmawiałem z nimi to wpisuja wartość paczki jaką się chce by pomniejszyć opłaty celne.

Co z ebayem? Ja na ten moment chyba a robię strategie ze szukam tylko w UE by uniknąć cel vatow i kosztów przesylki.

Sklepy w PL to totalna porażka - aliensgroup/dystrykt itp mają ceny z kosmosu vs to co można dostać nawet na takim ebay. Czy może jednak warto tam czasem coś poszukać?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Rady dla początkującego - skąd i jak zamawiać

Postautor: Predarnold » 23 paź 2017, 00:28

Najlepiej przeprowadzić się do Stanów tak jak ja i zamawiać bezpośrednio od Sideshow itd. :D

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 23 paź 2017, 19:00

Wszystko zależy od tego co zamawiasz i jakiej jest wielkości.

Sklepy polskie:

DystryktZero - Czasem jest bardzo drogo, ale nie jest to regułą - udało mi się zdobyć kilka pozycji w całkiem przyzwoitej cenie:)

Ebay - różnie, problemem nie jest oszukanie przez sprzedawcę, ponieważ poprzez to, że łacimy haracz Paypalowi, kasa jest zwracana szybko ( na kilkadziesiąt zakupów miałem tylko 1 taką sprawę). Cło to główna mordęga - generalnie im mniejszy przedmiot, tym niejsze szanse, ze celnik się przyczepi. Duże gabaryty zawsze są oclone, więc czasem warto zamówić przez sklep... Aha, jeżeli coś jest super tanie, a nie powinno to nie jest okazja... ( jak już wspomniałem PayPal zwrócił mi kasę ;D

Grupy FC: też ni miałem problemów, generalnie nie wolno wysyłać kasy jako gift, ponieważ w razie problemu Paypal jej Tobie nie zwróci ( lepij zaplacić te 3%)

Mam nadzieje, że pomogłem.

michus
bywalec

Postautor: michus » 24 paź 2017, 00:23

Zamawianie ze stanów to masakra pod każdą postacią. Jest natomiast opcja dosyć taniego shipmentu jak ma sie jakies mega wielkie paczki - przez http://www.taniestany.com/ , ew do kupowania na ebayu od ludzi ktorzy nie wysylaja poza US.
Ale zwykle jak zagadasz to wystawią opcje wysłania za granice (ale dalej boli - przykład z dzis :
figurka - 700$ z przesyłką do US - 780$.
Opłaty za wysyłkę za granicę i importowe - 281,27 USD
hardcore! - efektywna dopłata do ceny to 36% - brrrrrrrrr

Wróć do „Na każdy temat”