Przyszłość Klubu Kolekcjonerów.

Miejsce dla tematów nie pasujących do innych działów
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Przyszłość Klubu Kolekcjonerów.

Postautor: Predarnold » 31 maja 2017, 06:28

Zastanawia mnie czy ma jeszcze sens prowadzenie tego forum ? Czasami mam wrażenie, że piszę tu do siebie :).
Nie ukrywam, że już mnie to trochę zniechęca i nudzi.

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Re: Przyszłość Klubu Kolekcjonerów.

Postautor: Tytus Pullo » 31 maja 2017, 09:33

Ja też tu piszę :)

Przy okazji Ag też zamiera - takie pyrrusowe zwycięstwo...
Często na forum widzę kilku użytkowników, ale tylko 1 zalogowanego. Może pozmieniać znowu foldery tak, aby jak na AG było widoczne, ze jest zawartość, ale dostępna po zalogowaniu...

Problemem jest po prostu to, że ludzie nie wiedzą że nasze forum istnieje... no bo skąd ?

Ze swojej strony chciałbym nadmienić, że jakiś czas temu nawiązałem kontakt z właścicielem DystryktZero - zgodził się na zamieszczenie odnośników do naszego forum itp - MG ma dograć szczegóły techniczne.

Awatar użytkownika
child
bywalec

Postautor: child » 31 maja 2017, 10:35

Ja niestety jeśli nic ciekawego do dyskusji wnieść nie mogę to milczę (chociaż może w sumie to zaleta). Zaglądam regularnie ale fakt faktem, że aktywnych użytkowników jest 3 na krzyż. Niemniej będzie szkoda, jeśli i to forum upadnie :rip:

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 31 maja 2017, 16:34

AG to teraz targ a nie forum. :)

Obrazek
mzyg78
bywalec

Postautor: mzyg78 » 01 cze 2017, 20:52

Panowie i jeśli są jakieś Panie

zakładając konto na "innym" portalu o figsach dwa lata temu myślałem że jest ono po to żeby ludzie się dzielili swoimi kolekcjami oraz nowymi nabytkami...... oraz żeby był kontakt z innymi którzy też mają takie same zainteresowania, możliwość wymiany lub okazyjnych zakupów, i może dwa lata temu tak było, potem Pred powstało to forum myślałem że będzie inaczej niż na AG ale widzę że na obu forach zaczyna robić się to samo.

Child robisz błąd stosując się do swojej zasady " jeśli nie mam........" nawet jeśli nie mam nić ciekawego do powiedzenia to i tak coś napiszę żeby osoba która pokazała swoją kolekcje albo coś nowego wiedziała że są inni którzy też się cieszą z tego zakupu i zawsze coś (niekiedy żartobliwie) napiszą.

Pred napisałeś że sam nie będziesz pisał do Siebie to mam pomysł dla Ciebie załóż wreszcie w dziale kolekcje post ze swoją kolekcją to inni też będą do Ciebie pisać, bo na poprzednim forum nikt się nie doczekał a na nowym widzę że też nie mamy na co liczyć..... i nie wykręcaj się że nie masz czasu i musisz mieć odpowiednie zdjęcia, każdy z nas pracuję (niektórzy więcej żeby było za co kupować nowości), a foty tak naprawdę nie są aż tak ważne (no chyba że zrobisz je nokią 3310) liczy się fakt że chcesz się podzielić tym co kochasz z innymi a fantazyjne foty możesz potem wrzucać jak znajdziesz czas.

Tytus masz rację nikt o nas nie wie więc nie jest wstanie się przyłączyć bo nie czarujmy się na tym forum są przeważnie osoby które są też na AG lub z niego odeszły

nie wiem co zrobicie z forum i z miesiąca na miesiąc coraz mnie mnie to zaczyna interesować bo na oby forach cyferka na poście rośnie a komentarzy pozostaje tyle samo, więc chyba trzeba złapać kontakt z niektórymi osobami w inny sposób i dzielić się tylko z nimi swoim szczęściem przy następnym zakupie, lub szukać rozwiązania problemu dotyczącego figsów lub wystawki

Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 01 cze 2017, 21:11

Przyłączam się do mzyga - Pred pokaż swoją kolekcję - znając ludzi to może ktoś nawet zaloguje się, żeby zhejtowac kolekcję :D i zacznie się może robić ruch:)

i zawsze to jakiś rozruch na forum, bo w końcu wylejemy kielich wina nad naszym grobem i rozejdziemy się w pokoju... :rip:

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 02 cze 2017, 00:13

mzyg78 pisze:
Pred napisałeś że sam nie będziesz pisał do Siebie to mam pomysł dla Ciebie załóż wreszcie w dziale kolekcje post ze swoją kolekcją to inni też będą do Ciebie pisać, bo na poprzednim forum nikt się nie doczekał a na nowym widzę że też nie mamy na co liczyć..... i nie wykręcaj się że nie masz czasu i musisz mieć odpowiednie zdjęcia, każdy z nas pracuję (niektórzy więcej żeby było za co kupować nowości), a foty tak naprawdę nie są aż tak ważne (no chyba że zrobisz je nokią 3310) liczy się fakt że chcesz się podzielić tym co kochasz z innymi a fantazyjne foty możesz potem wrzucać jak znajdziesz czas.

Na AG byłem przez 7 lat. Pokazywałem tam swoją kolekcję.
Nie chodzi o to, że nie mam czasu itd. Nie ma mnie w domu ostatnio tygodniami więc nie ma kiedy focić. Na razie się to nie zmieni.
Wiekszość ludzi jest na facebooku. Dlatego fora wymierają. Nie mam pomysłu jak przyciągnąć więcej ludzi.

Obrazek
Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 05 cze 2017, 19:38

Przede wszystkim Pred - wypadałoby podziękować naszym użytkownikom, za to, że jednak zainteresowanie forum wykazują.

Tak więc - dziękuję uprzejmie, że jesteście z nami i obojętnie od tego czy piszecie mało czy dużo, cieszymy się, że jesteście tutaj a nie gdzie indziej.

Wracając do tematu:
Osobiście straciłem zapał do kolekcjonerstwa więc nie śledzę za bardzo newsów o figurkach to i nie piszę newsów. Też nawet połowy kolekcji nie zaprezentowałem. Postaram się to naprawić w najbliższym czasie.

Co do przyciągania większej ilości ludzi to najlepszy sposób to content. Piszcie na forum o tym czego sami byście szukali. Czyli recenzje figurek, newsy o nadchodzących figsach, może jakieś teksty o producentach, seriach figurek. Im więcej zawartości tym więcej osó z googla. Oczywiście można też zapłacić za pozycjonowanie ekspertom. ;D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 06 cze 2017, 02:43

Patrząc na np. AG to zapał zgasł nie tylko tobie. Większości starych kolekcjonerów już się nie chce. Ludzie pozbywają się kolekcji jak szaleni ale ktoś to w sumie od nich skupuje więc może jest nadzieja na świeżą krew.
U mine utrata zapału jest spowodowana brakiem reakcji innych. Stąd te gorzkie żale. A teraz konkrety :

Obiecuję, że niedługo zaprezentuję kolekcję. Oczywiście nie mam zamiaru pokazać wszystkiego na raz. Nie wrzucę 100 zdjeć po to by dostać 3 komentarze typu : "Ale super... fajna kolekcja" i na tym się skończy. Tak nie będzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 06 cze 2017, 20:57

Predarnold pisze:Patrząc na np. AG to zapał zgasł nie tylko tobie. Większości starych kolekcjonerów już się nie chce. Ludzie pozbywają się kolekcji jak szaleni ale ktoś to w sumie od nich skupuje więc może jest nadzieja na świeżą krew.
U mine utrata zapału jest spowodowana brakiem reakcji innych. Stąd te gorzkie żale. A teraz konkrety :

Obiecuję, że niedługo zaprezentuję kolekcję. Oczywiście nie mam zamiaru pokazać wszystkiego na raz. Nie wrzucę 100 zdjeć po to by dostać 3 komentarze typu : "Ale super... fajna kolekcja" i na tym się skończy. Tak nie będzie.

Go, go, go.... :)

Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 31 lip 2017, 15:05

Na forum nie byłam tak długo, że trochę się obawiałam że jak wrócę to się okaże, że nie istnieje ;)
Na AG nie byłam w sumie od założenia tego forum także nawet nie wiedziałam że zamiera, mangowe 'figurkowo' nie żyje już od dawna i tylko spam tam hula.
Powtórzę się i wiem, że to kwestia czysto techniczna ale wspomniane wyżej figurkowo miało fajny pomysł na łączenie bloga z newsami z forum, moim zdaniem to się świetnie sprawdzało i dzięki stronie ludzie trafiali na forum - myślę z resztą, że tak samo jest z AG - ludzie trafiają na forum pośrednio przez stronę sklepu. Figurkowo działało całkiem dobrze dopóki założycielka wrzucała posty na bloga, dodawała ankiety z symbolicznymi nagrodami i newsy z figurkami, które de facto były po prostu wpisami na forum ze zdjęciami figsów tyle tylko, że pojawiały się również na stronie głównej jako artykuł z linkiem do dyskusji na forum. Także jeśli kiedykolwiek rozważalibyście zmianę formy to obiema rękami bym głosowała za takim rozwiązaniem, które swoją drogą jest też super wygodne w przeglądaniu zapowiedzi.

Swoją drogą jakieś dwa tygodnie temu dorobiłam się w końcu gablotki, także pewnie wrzucę za jakiś czas zdjęcie :)

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 31 lip 2017, 20:49

Sucharek, problem jest z kontentem i płatnym pozycjonowaniem stron. Po pierwsze, jesteśmy ludźmi zapracowanymi i mamy z żalem przyznaję mało czasu na hobby, więc newsowanie w formie bloga to nic innego jak newsowanie na forum - wymaga czasu i energii. Druga sprawa, że wyspecjalizowane firmy biorą gruby hajs za to by strony klientów były wysoko w wynikach googla i nie tylko a z nimi nie wygramy, nawet z najlepszym kontentem. Aliens Group ma świetny sklep o bardzo małej konkurencji w Polsce i też opłaca pozycjonowanie... to rzecz jasna ma dużo odwiedzających i ludzi trafiają na forum.

Namawiajcie znajomych :)

Zresztą nie jest źle. Może nie ma setek postów, ale coś tam zawsze jest do przeczytania :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 31 lip 2017, 21:26

Nie nie, nie chodzi mi o to, żeby wrzucać niusy tylko o algorytm, który z wątków na forum z zapowiedziami figurek automatycznie robi "nius/artykuł" na stronie. Wiem jak to jest być zapracowanym, jednocześnie nie mam bladego pojęcia o technikaliach tworzenia stron i jak dzieją się takie czary, także to raczej tylko luźno rzucone ;) Pozycjonowań itp w ogóle nie biorę pod uwagę ani tego, żeby ktokolwiek poświęcał więcej czasu na forum niż ma ochotę.

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 06 wrz 2018, 04:23

Mam swoje grupy tematyczne na fb i na najnowszej którą założyłem zapisało się w niecałe kilka dni 200 osób. To forum istnieje od kilku lat i jest tu z 50 osób z czego nikt się nie udziela. Podsumowując : Podaję się do dymisji.

Obrazek
Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 01 lis 2018, 13:14

Szkoda Predarlnold, że się ze mną nie skontaktowałeś. Forum jest opłacone do października przyszłego roku.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 05 lis 2018, 18:21

Pisałem ale chyba nie doszło. W każdym razie rezygnuje. Tz. nie kasuje konta itd. ale nie będę się raczej udzielać.
Przeszedłem całkowicie na fb. i grupy tematyczne.

Obrazek

Wróć do „Na każdy temat”