Sklepy polskie

Sklepy branżowe i nasze oferty sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich.
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Sklepy polskie

Postautor: Tytus Pullo » 27 lis 2015, 10:36

Jeżeli napiszę jakieś przekłamania, proszę o sprostowanie :D

Aliens Grup - najbardziej znany sklep sprzedający figsy. Ma nawet własne forum ;D ( tylko nie można na nim pisać o tańszej konkurencji :D Ma szeroki wybór figsów i rabaty dla stałych klientów ( z tego co słyszałem, jak dużo kupujesz to dostajesz spore zniżki - jak ktoś wie o co chodzi niech napisze) Minusem jest to, że jest drogo ( pewnie dlatego, że jest taki znany ) i cena może się zmienić w zależności od kursu euro. Figurkę można też kupić na raty przez PayU.

DystryktZero - kolejny sklep z figsami i nie tylko. Jest nieco mniej znany, ale ceny ( przynajmniej dla interesujących mnie figsów) są niższe niż w AG, co nie zmienia faktu, że i tak nie jest tanio ( nikt nie mówił, że to hobby będzie tanie :D Sklep ma mniejszy dostęp do figurek (tych mniej spotykanych) ale posiada program punktów lojalnościowych ( fakt trzeba ich duuuużo nazbierać, ale nie przepadają) konkursy z figsami i rabatami i bardzo dogodny system ratalny ( płacisz 10% ceny figurki, a potem w dowolnych ratach)

To tyle - jeżeli wiecie coś więcej dajcie znać :enter:
Ostatnio zmieniony 29 lis 2015, 19:14 przez Tytus Pullo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Sklepy polskie

Postautor: MG » 27 lis 2015, 11:31

ALIENSGROUP:
Korzystam z usług tego sklepu od wielu lat. Kupowałem jeszcze za czasów gdy AG nie sprzedawało innych gadżetów, a skupiało się tylko na figurkach.
Rabaty rzeczywiście są. Nie wiem czy jest jakieś specjalne kryterium, którym AG się posługuje przy ich przydzielaniu. Trzeba zostać uznanym za stałego klienta i tyle. Przynajmniej tak było kiedyś, dawno, dawno temu gdy ja takowy na stałę dostałem. Przy którymś zakupie Szef po prostu napisał do mnie maila, że przydzielił mi rabat.
Jeśli chodzi o realizację zamówień i dobrą komunikację mailową (AG potrafi pisać maile nawet w niedziele i święta :) ) są bezkonkurencyjni. Klient nie jest pozostawiony sam sobie. Do tego, za co muszę mocno pochwalić AG, bo to niezwykle istotne przy tak drogich zakupach przez Internet - firma uczciwa. Jakiś czas temu przy zakupie nie naliczył mi się rabat. O czym mnie poinformowano i zwrócono nadpłatę. Z innych miłych gestów mogę wymienić też rzadkie bo rzadkie ale okazjonalne bonusy. Zdarzyło mi się wygrać dwa razy na AG figurkę, a także dostać upominek do normalnego zamówienia. Także jeśli chodzi o obsługę - super. Z cenami bywa różnie. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że AG jest drogie albo tanie. Zależy co kupujemy i kiedy. Tak samo jak ze wszystkim, to, że coś jest tańsze w jednym sklepie, to nie znaczy, że druga rzecz w nim też tańsza będzie. Jeśli chcemy oszczędzać nie można się ograniczyć do jednego sklepu i dotyczy to wszystkich produktów a nie tylko figurek.

Co na AG mi przeszkadza? Przeszkadza mi kilka rozwiązań technicznych, choć i tak na tle konkurencji mechanika strony AG jest najlepsza. Niestety wprowadzenie innego asortymentu poza figurkowym wiąże się z utrudnieniem przeglądania. Osobiście widziałbym to inaczej. Strona tytułowa podzielona na działy. Wybierasz sobie np. dział figurki i już tylko figurki przeglądasz. Drugi minus to kupowanie figur na zamówienie, których nie ma na stanie, albo w przedsprzedaży.
To pierwsze wymaga po prostu rozwiązania technicznego, którego obecnie można rzec, że wcale nie ma, a to drugie wymaga automatycznej aktualizacji statusu. Powinien być automatycznie wysyłany mail do osób z preorderem, że data dostępności uległa zmianie. Figurki niedostępne w ofercie sklepu też nie powinny przewijać się przez przeglądanie asortymentu. Powinny trafić do archiwum jeśli taka historia ma być prowadzona - niech będzie, fajnie czasem sobie zobaczyć "co było kiedyś".

Ostatnim minusem jest dla mnie polityka samego Aliensgroup. Rozumiem, że wiele sklepów tak robi, ale jeśli chce się wokół sklepu wytworzyć społeczność to komentarzy pod produktami się nie cenzuruje, a jeśli się używa czyiś materiałów to wypadałoby zapytać o zgodę a nie poinformować o tym autora. Oczywiście nie mam tu żadnych pretensji, chodzi tylko o Savoir vivre.

Forum nie będę komentował, bo nie wpływa w żaden sposób na dokonywanie i realizację zakupów.

HOBBYMASTERS:
Dziwi mnie, że ten sklep wciąż istnieje. Sklep internetowy powinien mieć dobrą, czytelną i ergonomiczną stronę z łatwym przeglądaniem asortymentu. Tam zrobiono wszystko źle, niezgodnie ze sztuką ;D Jeśli ktoś jest zdeterminowany znaleźć coś to oczywiście jeśli strona to oferuje to znajdzie, ale przypadkiem coś co Cię zainteresuje tam nie znajdziesz. Generalnie jest słabo.

Jeśli chodzi o czytelność zasad i komunikację ze sklepem - to kompletne przeciwieństwo Aliensgroup. Oczywiście mogło się to zmienić, a może miałem pecha, zakup robiłem kilka lat temu więc sprawa może być nieaktualna. Niemniej po zamówieniu przedmiotu, który ciężko do tanich zaliczyć czekałem wieki, nie chce mi się sprawdzać po mailach, ale trwało to gruubo ponad miesiąc, a na maile nie odpowiadano wcale albo strasznie zdawkowo, wymijająco. Kupowałem tam raz i mimo niezwykle atrakcyjnej ceny i finalnie udanego zakupu zraziłem się. Nie wróciłem do tego sklepu.

TOYCRAFT:
Ten sklep najlepiej pamiętam z czasów gdy zaczynałem zbierać figurki. Ciężko mi było wtedy wybrać który jest lepszy - Toycraft czy Aliensgroup. Poziom był niemal identyczny z kilkoma wskazaniami właśnie na ToyCraft. Bliźniaczość sklepów swego czasu mnie zastanawiała czy nie stoją za nim te same osoby co za AG. Przynajmniej skrypt strony wydawał się ten sam z inną skórką obsługa na podobnym poziomie i bardzo podobny asortyment sklepu. W zasadzie łeb w łeb szły te sklepy. Toycraft często miał lepsze ceny (różnica 5-10zł) ale zawsze. Kurier dostarczał paczkę w jeden dzień, używali wtedy DPD a AG korzystało z usług już chyba nieistniejącej Siódemki, która docierała do mnie po dwóch dniach.
Niestety w mojej ocenie sklep podupadł z czasem. Oferta się skurczyła a ceny podskoczyły. Coraz rzadziej znajdywałem coś dla siebie, skupiono się na budżetowych figurkach i w zasadzie przestałem tam zaglądać. Szkoda, bo TC mogło być silną konkurencją dla AG, niestety gdzieś po drodze się potknęli i już raczej AG nie dogonią. Ze sklepem robiłem sporo zakupów, rabatu nie dostałem, nie miałem też z nimi negatywnych doświadczeń.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vintage
bywalec

Postautor: Vintage » 27 lis 2015, 14:54

Co do Aliensgroup, którego jestem stałym klientem od dobrych 4 lat, posiadam jako "stały klient" tylko 5% rabat... Dobre i to ale wiem że niektórzy koledzy z forum są inaczej traktowani, tzn dostają odpowiednio większe rabaty przy zakupach. Nie wiem czy trzeba się prosić, czy poczekać jak szefostwo samo wyjdzie z propozycją.

W moim przypadku, nietrudno zauważyć ile już tam zostawiłem (ok. 20 HT, każdy średnio po 1000zł + 2 statuetki; jedna od Koto i SS, do tego dochodzą zakupy figurek od których zaczynałem zbieractwo, a nie mam ich już w kolekcji...)
Szkoda, że po zmianach jakie zaszły na stronie AG wykasował się licznik zakupowy, na którym widoczne były nasze zamówienia i ich suma...

Ostatnią figurkę jaką kupiłem w AG - Captain America udało mi się wyrwać w dobrej cenie - nie za 1500 lecz za 1250, tylko dlatego że się upomniałem, a to chyba nie o to chodzi, żeby się prosić.. Stały klient - to stały klient i powinien być priorytetowo traktowany.

Awatar użytkownika
balaclava
bywalec

Postautor: balaclava » 27 lis 2015, 18:49

Nie napiszę opinii, oceny, recenzji, ponieważ nie korzystałem, ale na naszym podwórku istnieje jeszcze:

www.sharktoys.pl

Ostatnio, chcąc zamówić coś, czego nie było w ofercie żadnego ze wspomnianych sklepów, napisałem maila z pytaniem o możliwość sprowadzenia.
www.sharktoys.pl
www.aliensgroup.pl
www.dystryktzero.pl
www.hobbymasters.pl
Błyskawiczna odpowiedź ze strony aliensgroup.pl zdeklasowała prędkością pozostałych.

Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 30 lis 2015, 11:40

Vintage pisze:Co do Aliensgroup, którego jestem stałym klientem od dobrych 4 lat, posiadam jako "stały klient" tylko 5% rabat... Dobre i to ale wiem że niektórzy koledzy z forum są inaczej traktowani, tzn dostają odpowiednio większe rabaty przy zakupach. Nie wiem czy trzeba się prosić, czy poczekać jak szefostwo samo wyjdzie z propozycją.

W moim przypadku, nietrudno zauważyć ile już tam zostawiłem (ok. 20 HT, każdy średnio po 1000zł + 2 statuetki; jedna od Koto i SS, do tego dochodzą zakupy figurek od których zaczynałem zbieractwo, a nie mam ich już w kolekcji...)
Szkoda, że po zmianach jakie zaszły na stronie AG wykasował się licznik zakupowy, na którym widoczne były nasze zamówienia i ich suma...

Ostatnią figurkę jaką kupiłem w AG - Captain America udało mi się wyrwać w dobrej cenie - nie za 1500 lecz za 1250, tylko dlatego że się upomniałem, a to chyba nie o to chodzi, żeby się prosić.. Stały klient - to stały klient i powinien być priorytetowo traktowany.

Też ostatnią statuetkę kupiłam w niższej cenie tylko dlatego, że przez znaczny wzrost ceny wolałam w ogóle anulować zamówienie, rabat 5% dostałam przy okazji dyskusji, że w innym sklepie mają figureczkę taniej, także doświadczenie dopraszania się podzielam choć mniej pieniędzy u nich zostawiłam ;)
To co mnie właśnie najbardziej uderza w ag to zmiana ceny przy jednoczesnym wymogu zaliczki. Natomiast kontakt jest błyskawiczny i zawsze bardzo miły.
Póki co ze sklepów, w których zamawiałam to AG i DystryktZero są tymi, które sprawdzę w pierwszej kolejności jak będę chciała coś zamówić w sklepie w Pl.
Hobbymasters zraziło mnie zarówno olewaniem kontaktu, słabo działającą stroną jak i cenami.

Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 08 lip 2016, 11:16

Odnośnie mangowych figurek polecam: http://inuki.pl/
Chciałam zapreorderować figurki, których nie było na tamtą chwilę w ofercie sklepów więc wysłałam zapytanie do Dystryktu, Aliensa i do nich, cena z Inuki była zdecydowanie najkorzystniejsza - figurki już są u mnie także sklep sprawdzony i spisali się na medal :)

zgrzyt
bywalec

Postautor: zgrzyt » 08 lip 2016, 20:16

Ja mogę polecić http://multiversum.pl/, mimo że to sklep z komiksami jest dział z figurkami, często w dobrych cenach.
Mangowe figurki są też w sklepie yatta.pl, to jeden ze sklepów właścicieli nie istniejącego już hobbymasters, podobnie jak MG zrobiłem tam zakup tylko raz, już nie wróciłem.

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 13 cze 2017, 12:50

CDP.PL rozpoczęło sprzedaż figurek z Wiedźmina. Kupowałem u nich gry i sklep szczerze polecam.

https://cdp.pl/wiedzmin?utm_source=news ... n=wiedzmin

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 03 sie 2017, 10:18

Wygląda na to, że w AG wprowadzili pełne przedpłaty za droższe figurki, imo dobre posunięcie dla obu stron. Mam nadzieję, że też oznacza to wyeliminowanie zmian w cenach zamówień.
Już dawno niczego droższego u nich nie zamawiałam także nawet nie wiem czy to nie jest jakiś mocno stary 'nius' ;)

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 03 sie 2017, 21:11

Chyba tylko raz robiłem przedpłatę wieki temu. Później nie musiałem (pewnie jako sprawdzony kupujący czy coś).

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 04 sie 2017, 12:49

sucharek pisze:Wygląda na to, że w AG wprowadzili pełne przedpłaty za droższe figurki, imo dobre posunięcie dla obu stron. Mam nadzieję, że też oznacza to wyeliminowanie zmian w cenach zamówień.
Już dawno niczego droższego u nich nie zamawiałam także nawet nie wiem czy to nie jest jakiś mocno stary 'nius' ;)

Przy małych figsach różnica kursu walut nie robi różnicy ,ale Wiedźmin od Prime 1 studio już tak.... dlatego zamówilem sobie tego przez DystryktZero - tam jest niezmienność ceny od momentu zamówienia( chociaż czasem jest drożej niz na AG, ale można się dogadać :)

Podobno w porządku jest też zamawianie na Stworki- potworki, ale jeszcze nic tam nie kupiłem.

Wróć do „Sprzedam”