Figurki z przeszłości.

Miejsce dla tematów nie pasujących do innych działów
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Figurki z przeszłości.

Postautor: Predarnold » 26 cze 2016, 03:46

Ostatnio po głowie chodził mi pewnien temat. Próbowałem przypomnieć sobie jakie figurki posiadałem w dzieciństwie itd.
Np. W 1991 miałem figurkę Kapitana Planety od Tiger Toys.

Było sporo różnych wersji ale akurat miałem w "kolekcji" tą na której pod wpływem wody pojawiała się toksyczna plama :)

Nie moje zdjęcia. Znalezione w necie. >

Nigdy nie udało mi się zebrać całej kolekcji ale posiadałem jeszcze figurkę Dr. Blight

Miałem od groma podróbek GI-Joe i gumowych He-Manów itd. Oczywiście wszystko gdzieś przepadło.

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej"
Obrazek
Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Figurki z przeszłości.

Postautor: sucharek » 26 cze 2016, 11:32

Ja z kolei miałam masę podrobionych figurek z Sailor Moon, między innymi tego potworka z głową dziecka i ciałem dorosłej laski (też nie moje zdjęcie, swoich się pozbyłam już jakiś czas temu ale dość długo się uchowały):

Poza tym za dzieciaka tylko konie i dinozaury, żadnych action-figureczek, chyba wtedy mnie jeszcze nie interesowały figsy ;)

Awatar użytkownika
child
bywalec

Postautor: child » 26 cze 2016, 23:14

Ja nie zliczę figurek które miałem a które niestety w odmętach dziejów gdzieś przepadły (nad czym bardzo do tej pory ubolewam). Udało mi się co prawda kupić Carnage'a oraz Tombstone"a ale drogo mnie ta impreza wyniosła.

Posiadałem dużo właśnie figurek z hasbro, trochę jakichś innych, kilka no-namów... Coś tam z serialu Herkules, jakieś dwie z bajki "dzikie koty", jakaś z dżungli czy czego tam... Ach, nie mogę o tym myśleć bo serce się kraje :(

W zasadzie to miałbym pytanie- kiedyś z filmami się udało, może dziś się uda z figurkami :D Czy ktoś kojarzy następujące figurki:
- postać łysa z opaską na oko i jakimś "elektronicznym okiem" którą to można było zdejmować. W całości ubrana jakby w zbroję, różową (!) a do tego jak się zginały stawy to śmiesznie skrzeczała (coś jak Cell w anime Dragon Ball)

-druga figurka wydaje się z tej samej serii ale jednak zielona. Postać była już nie łysa a ufryzowana. Tak samo śmiesznie skrzypiała przy poruszaniu.

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 26 cze 2016, 23:52

Na tych badziewiach z PRLu mógłbym teraz sporo zarobić. Nad tym ubolewam. Miały tylko wartość sentymentalną a mnie aktualnie interesuje dokładność wykonania itd.

Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper
bywalec

Postautor: Keeper » 31 sie 2016, 18:50

No to nieźle, że kultowe figurki znanych i cenionych firm założonych w USA to dla Ciebie badziew z PRLu - chyba nie wiesz co mówisz. To prawda, że niektóre figurki były dziwne, ale spójrz tylko na takie firmy jak Playmates, Hasbro czy Mattel, to na pewno nie był badziew, jakość tych zabawek była dużo lepsza od tych które można kupić dzisiaj w super marketach. Szczególnie Playmates tworzyło naprawdę świetnie wyrzeźbione figurki, ozdobione niesamowitymi szczegółami i kolorami. Z pewnością takie zabawki zasługują na lepsze miano niż ''badziew'' ;) Pozdro!
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 20:18 przez Keeper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 31 sie 2016, 18:53

Predarnold zapewne miał na myśli polskie pirackie już teraz odlewy.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper
bywalec

Postautor: Keeper » 31 sie 2016, 19:08

Jeżeli tak to zwracam honor hehe ;) co ciekawe dużo zagranicznych kolekcjonerów poszukuje teraz naszych rodzimych podróbek zabawek He-Man czyli Gwiezdny Patrol i dają niemałą kasę, także jak ktoś ma niech rzuca na Ebay :D

autor: child
Ja nie zliczę figurek które miałem a które niestety w odmętach dziejów gdzieś przepadły (nad czym bardzo do tej pory ubolewam)

Ja to samo! Większość swoich figurek rozdałem młodszym dzieciakom z osiedla jak ''dorosłem'' i stwierdziłem ''na co mi to?''. Teraz żałuję! :( Były tam zabawki z serii: Motomyszy z Marsa, GI Joe, Ninja Turtles, Spider-man z Marvel Toy Biz i inne. Aż mi się źle robi jak sobie to przypomnę :P

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 31 sie 2016, 19:13

MG pisze:Predarnold zapewne miał na myśli polskie pirackie już teraz odlewy.

Dokładnie pirackie wersje miałem na myśli. To na serio było badziewie. Nawet jak na lata 80.

Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper
bywalec

Postautor: Keeper » 31 sie 2016, 19:41

No pamiętam te figurki, dużo ludzi jednak czuje nadal ogromny sentyment do nich, takie ''skarby'' z przeszłości :)

Wróć do „Na każdy temat”