Rola opakowań w kolekcjonerstwie

Miejsce dla tematów nie pasujących do innych działów
Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Rola opakowań w kolekcjonerstwie

Postautor: MG » 10 lis 2015, 20:13

No właśnie. Wiecznie borykamy się z brakiem miejsca na figurki a opakowania zajmują go znacznie więcej. Zbieracie pudła, blistry, kartony? Wyrzucacie czy eksponujecie? Czy podnoszą wartość figur? Jeśli nie to po co to trzymać?

Jak to jest w Waszej opinii?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Re: Rola opakowań w kolekcjonerstwie

Postautor: Tytus Pullo » 10 lis 2015, 20:21

To zależy, niektórzy nie wyciągają swoich statuetek i figsów z blistrów i kartonów - mają dom pełen pudeł - prawdziwi zbieracze ( w ich mniemaniu) Inni wyrzucają, bo po co to trzymac. Jeszcze inni trzymają, bo jak chcesz coś sprzedac, to lepiej figs wygląda z oryginalnym opakowaniem ;D ....

Ja akurat trzymam kartony i opakowania z prostego powodu - zbieram figurki, które mają masę akcesoriów, więc to co aktualnie nie używam ( dodatkowa głowa itp. ) mam schowane. Dodatkowo w razie przeprowadzki nie zniszczę mojej kolekcji, tylko przeniosę ją w kartonach.

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: MG » 10 lis 2015, 20:31

Ja wciąż mam wiele opakowań, wiadomo - nie do wszystkiego, ale sporo się tego uzbierało na przestrzeni lat. W zasadzie chodzi tylko o podniesienie wartości i bezpieczeństwa figurek przy ewentualnym transporcie. Ale czy to ma sens?
Czy faktycznie opakowanie podnosi wartość, z ręką na sercu - czy jesteście w stanie dać parę groszy więcej za figurkę w oryginalnym opakowaniu? Gdy cena jest równa wybór jest oczywisty, ale jak ma się sprawa z dopłatą?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 10 lis 2015, 21:00

Ma to sens jeśli robisz na figurkach interes. Sprzedawałem sporo Hot Toysów. Dużo ludzi pyta czy figurka nie tylko ma pudełko. Liczy się też tan karton zabezpieczający pudełko.

Osobiście trzymam pudełka tylko po wersjach DX bo są fajnie zrobione. Jeśli figurka jest w zwykłym opakowaniu to wywalam cały plastik i zostawiam tylko opakowanie z grafiką. Składam to na płasko by nie zajmowało zbyt wiele miejsca.

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej"
Obrazek
Awatar użytkownika
Vintage
bywalec

Postautor: Vintage » 11 lis 2015, 00:16

To tak jak trzymać płyty CD, DVD czy BD bez pudełka i okładki, pomijam "kopie zapasowe" na plikach...
Bynajmniej ja mam takie pdejście...

Skoro mam miejsce na hobby - figurki to musi się też znaleźć kąt na pudełko/a. Nigdy nie kupuje czegoś co nie posiada oryginalnego opakowania.
Musze mieć to w namacalnej formie :D

Awatar użytkownika
child
bywalec

Postautor: child » 11 lis 2015, 19:06

U mnie niestety pudła też zawalają miejsca od groma... Już chowałem jedne w drugie ale i tak mam zawalone dwie szafy, piwnicę... Wszystko trzymam bo mi się po prostu podoba i szkoda wyrzucać. Najlepsze były oczywiście blistry od Neca/McFarlane- środeczek kolorowy wyjmowałem a resztę fru do kosza! Niestety coraz droższe opakowania to i coraz ładniejsze opakowania. I powtórzę się raz jeszcze- najzwyklej w świecie szkoda mi wyrzucać... A zbiera się tego, oj zbiera...

Nie myślę o ewentualnej odsprzedaży, chociaż wiadomo że jest to atut jeśli figurka posiada oryginalne opakowanie. No i zdecydowanie lepiej przewozić w dedykowanym opakowaniu niż szukać czegoś zastępczego i kombinować...

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 11 lis 2015, 20:52

Z pudełkami jest największy problem kiedy trzeba przeprowadzić się na drugi koniec świata.

Obrazek
Awatar użytkownika
sucharek
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: sucharek » 12 lis 2015, 22:10

Straszne są te pudła, najgorsze od dużych statuetek. Ja mam ich parę na krzyż a i tak mi zawadzają ale nigdy nie wywalę, wartość kolekcjonerska niestety w tym jest no i wartość 'przechowawacza' ;) Natomiast blistry wszystkie bez żalu wywaliłam.

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 12 sie 2017, 20:10

Niektórzy tak sobie z tym radzą.
Wyobraziłem sobie odcinek programu Storage Wars. Otwierają składzik. Ludzie patrzą i kalkulują ile tysięcy dolarów warte są te wszystkie figurki itd. Aukcja się zaczyna. Kto da więcej. Bob wygrywa. Zapłacił 2000 dolarów za ten składzik. Myśli, że to jego najszczęśliwszy dzień w życiu. Widzi przed oczami kasę jaką na tym zarobi.. Bob jeszcze nie wie jaki zawód go czeka kiedy zacznie otwierać te puste pudełka :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 16 sie 2017, 22:51

Jego mina pewnie była bezcenna :D

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie: