REGULAMIN - przeczytaj zanim zaczniesz pisać

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Posty: 1195
Rejestracja: 02 paź 2015, 19:04
Lokalizacja: Alien Nest
Kontaktowanie:

REGULAMIN - przeczytaj zanim zaczniesz pisać

Postautor: MG » 05 paź 2015, 22:30

Witamy wszystkich nowych użytkowników na forum The Collectors Club. Regulamin jest po to by każdy z użytkowników forum się z nim zapoznał i wiedział jak korzystać z forum. Administrator i Moderatorzy odgórnie zakładają, że każdy użytkownik zapoznał się z poniższą treścią.


I. ) FORUM:
 1. Rejestrując się na forum zgadzasz się dobrowolnie ze wszystkimi punktami poniższego regulaminu.
 2. Administrator i Moderatorzy, nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane na forum.
 3. Rejestracja na forum jest całkowicie dobrowolna, rejestrujesz się z własnej nieprzymuszonej woli, jeśli treści na forum w jakikolwiek sposób Ci przeszkadzają rozważ czy to miejsce dla Ciebie.
 4. Pisząc posty i czytając forum musisz się liczyć z tym, że możesz spotkać się z radykalnie innymi poglądami, obyczajami, opiniami, kulturą i wiarą niż ta reprezentowana przez ciebie. Nie obrażaj się jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty. Na forum obowiązuje absolutna wolność poglądów. Bądź tolerancyjny nawet wobec nietolerancyjnych poglądów.
 5. W przypadku gdy poczujesz się obrażony, znieważony - skontaktuj się z Administratorem lub Moderatorem forum z prośbą o interwencję.
 6. Forum to jednoczy głownie kolekcjonerów figurek, więc nie zdziw się jeśli spotkasz się z dezaprobatą przy głoszeniu haseł krytykujących tego rodzaju zainteresowania.
 7. Jeśli nie jesteś pełnoletni zapytaj prawnego opiekuna czy zezwala ci na korzystanie z forum. Daj mu do przeczytania ten regulamin.
 8. Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania wiadomości e-mail do wszystkich użytkowników o treściach związanych z działalnością forum.
 9. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.


II. ) ADMINISTRATORZY I MODERATORZY
 1. Administrator i Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia lub zmodyfikowania posta/tematu użytkownika jeśli uznają to za stosowne. Nawet gdy w ocenie użytkownika jest inaczej. Admin i Moderatorzy kierują się regulaminem forum. Co jest zgodne z regulaminem a co nie podlega ocenie Administratorów/Moderatorów. Jeśli przestrzegasz regulaminu możesz spać spokojnie, ban, ani usunięcie Twoich postów Ci nie grozi.
 2. Administratorzy i Moderatorzy zobowiązani są do podania przyczyny każdego odstępstwa od regulaminu lub zamknięcia tematu czy edycji posta innego użytkownika. Nie wdawaj się jednak z tego powodu w polemikę z Adminem/Moderatorem.
 3. Udawanie i podszywanie się pod amidnistratora/moderatora jest zabronione. Nie wolno używać zbliżonych nicków ani avatarów administratora/moderatora.


III. ) CO WOLNO A CO NIE:
 1. Na tym forum dopuszczalne są tkzw. 'bluzgi' , jednak posty muszą spełniać pewne kryteria:
   a) 'bluzgi' nie mogą być kierowane bezpośrednio w któregoś z użytkowników. Krytyka owszem, ale konstruktywna, nie oparta na prostackich wyzwiskach.
   b) 'bluzgi' nie mogą niszczyć sensu wypowiedzi i nie mogą stanowić jej dominującej części, wypowiedź musi mieć sens.
 2. Dyskryminowanie kolekcjonerów ze względu na zasobność portfela jest zabronione.
 3. Jakiekolwiek formy reklamy, spamu – NIE BĘDĄ tolerowane.
 4. Avatar (Emblemat) - czyli obrazek, który widnieje przy Twoich wypowiedziach musi mieć rozmiary mieszczące się w wymiarach 200 pixeli na 200 pixeli. Preferowane są Avatary 200x200 pixeli. Zamieszczenie avataru nie spełniającego tych wymagań wiąże się z jego usunięciem. Każde kolejne próby zamieszczenia niewymiarowego awataru skończyć się mogą zablokowaniem możliwości jego wyświetlania, ostrzeżeniem lub banem. Jeśli nie potrafisz przygotować sobie awataru samodzielnie, napisz do administratora, z pewnością Ci pomoże.
 5. Teksty typu „Jestem tu nowy” , „Nie chciało mi się czytać”, „Boli mnie noga” itp. Nie są usprawiedliwieniem. Administratorzy i Moderatorzy traktują WSZYSTKICH tak samo. Z góry zakładają, że użytkownik zapoznał się z regulaminem.
 6. W sygnaturach nie umieszczamy dużych obrazków ani animacji. Forum to nie wiejski festyn. Zachowaj umiar.
 7. Nie zamieszczaj linków, programów i innych materiałów, które mogą zawierać wirusy i inne czynniki, które mogą wpłynąć na negatywne funkcjonowanie oprogramowania i/lub komputerów użytkowników forum.
 8. Wklejając zdjęcia/obrazki stosuj się do instrukcji podanej w dziale "Pytania i Pomoc".
 9. Świadome podszywanie się pod innych użytkowników prowadzi do bana.
 10. Nieprzestrzeganie regulaminu przez userów kończy się ostrzeżeniem lub banem. Ostrzeżenia są 3. Kolejne to ban. Moderator nie musi najpierw dawać ostrzeżeń, jeśli uzna to za koniecznie może natychmiastowo zbanować.


IV. ) TEMATY I POSTY:
 1. Nie zakładaj nowych tematów w przypadku gdy podobny lub taki sam temat już istnieje. Jeśli nie jesteś pewien czy taki temat już założono użyj opcji Szukaj.
 2. Nie zakładaj zbyt ogólnych tematów. Odnalezienie interesującej informacji w temacie, który ma 200 stron i traktuje o wszystkim graniczy z cudem.
 3. Pisz na temat. Ogranicz pisanie nie na temat do minimum.
 4. Gdy zakładasz nowy temat zadbaj o to by jego tytuł wiązał się z tym co w nim się znajduje. Nie nadawaj tematom nic nie mówiących o zawartości tytułów.
 5. Nie nadużywaj w nazwach tematów "!" czy "?" Jeden w zupełności wystarczy. Unikaj też innych znaków typu "@, #, $, %, ^...." itp.
 6. Nie baw się w moderatora, zaśmiecasz tylko forum. Moderatorzy mają wszystko na oku. Nie musisz im "pomagać".
 7. Po napisaniu posta skorzystaj z opcji PODGLĄD i przeczytaj go. Zastanów się, czy Twój post jest zrozumiały, czy wyczytałbyś z niego to co chciałeś przekazać.
 8. Nie pisz dwóch lub więcej postów pod rząd tego samego dnia - używaj opcji EDYTUJ.
 9. Nie zamieszczaj postów z samymi ikonkami. Nie posługujemy się hieroglifami.
 10. Staraj się pisać gramatycznie z użyciem znaków interpunkcyjnych. Nie pisz całego tekstu CAPSem (czyli WIELKIMI literami) lub naprzemiennie wielka z małą.
 11. Język forum to j.polski. Nie pisz w nadmiarze po angielsku lub w innych językach. Nie wklejaj obcojęzycznych cytatów na forum. Przetłumacz tekst, lub streść pokrótce.
 12. Cytując czyjąś wypowiedź, rób to z głową. Nie cytuj całości, lecz fragment, który komentujesz.
 13. Jeśli wklejasz cudzą treść - np. opis przedmiotu kolekcjonerskiego - podaj źródło, ewentualnie autora.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MG
Administrator
Posty: 1195
Rejestracja: 02 paź 2015, 19:04
Lokalizacja: Alien Nest
Kontaktowanie:

Re: REGULAMIN - przeczytaj zanim zaczniesz pisać

Postautor: MG » 31 sty 2016, 10:23

UWAGA: W regulaminie pojawił się nowy punkt:

8. Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania wiadomości e-mail do wszystkich użytkowników o treściach związanych z działalnością forum.

Oznacza to, że od czasu do czasu - zaznaczam, że nie będzie to częste zjawisko - dostaniecie e-mail od TCC, informujący o sprawach związanych z forum. Przykładowe maile:

  1. Informacja o planowanej przerwie w działaniu forum.
  2. Informacja o zmianach w regulaminie
  3. Zaproszenie na forum dla ospałych użytkowników
  4. Informacje o zmianach technicznych, nowych funkcjach itp.
  5. Informacja o ewentualnych konkursach

Nigdy nie otrzymacie od nas maila:

  a. ) namawiającego do zakupu jakiegoś produktu
  b. ) z zapytaniem o login i hasło


Obrazek
Obrazek

Wróć do „REGULAMIN”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości