Jade Mileena Kitana SycoCollectibles

Zrecenzuj swoje eksponaty albo napisz felieton dotyczący naszego hobby.
Awatar użytkownika
child
bywalec

Jade Mileena Kitana SycoCollectibles

Postautor: child » 13 gru 2015, 21:41

10" Enchanted Warriors- Jade, Kitana, Mileena
MORTAL KOMBAT
Producent: Syco Collectibles
Rok produkcji: 2012
by Child

W tej recenzji zapraszam Was do zapoznania się z trzema wspaniałymi panienkami- zieloną, niebieską, oraz różową wojowniczką ninja. A wszystko to dzięki uprzejmości firmy Syco Collectibles oraz kolegi Yourkhuntera. Więc jak zupełnie nowa firma wypada na tle konkurencji?

Serię Mortal Kombat od zawsze uwielbiałem. Pewnie wzięło się to stąd, że mając nieco może ponad 8 lat po raz pierwszy ujrzałem na ekranie 3cią część serii. Motaro zrobił na mnie największe wrażenie, jako Centaur ze "szczurzym ogonem" jak to mówiłem. Od tamtej pory wyszło z tej serii gier od groma- jedne gorsze, inne lepsze. Ale kiedy w roku 2011 wyszedł reboot serii- specjalnie dla tej gry kupiłem po raz drugi konsolę.

1. OPAKOWANIE (5,0)
Zupełnie jak u konkurencji- figurki są chronione przez specjalnie wyprofilowany sarkofag styropianowy. Całość zamknięta jest w gustownym kartonie ze zdjęciami wojowniczek. Oprócz tego na pudełku znajdują się jeszcze informacje na temat figurek a także trochę o firmie. Dla mnie osobiście nic dodać nic ująć.

2. RZEŹBA (4,0)
I tutaj widać "choroby wieku dziecięcego". Możliwe że firma nie ma udoskonalonej jeszcze produkcji, a może rzeźbiarze niekoniecznie mają "fach w ręku". Osobiście stawiam na niedoskonałą produkcję. O ile podstawki są wielkie, masywne, i pięknie wykonane (i tak duże, że reorganizacja na półce sprawiła że nic więcej tam nie wejdzie), tak na postaciach wojowniczek widać pewne niedoskonałości. Zarzuty tutaj przeze mnie kierowane tyczą się przede wszystkim łączeń poszczególnych części. Przykładem może być tutaj Kitana, której obie ręce są wsadzane na swoje miejsca- nie są idealnie spasowane. To samo tyczy się (i to już problem wszystkich 3 statuetek które posiadam) bolca, który łączy figurki z podstawką- figurki mimo osadzenia na miejscu chwieją się delikatnie na boki przez co trudno znaleźć odpowiednią pozycję. Oprócz tego są jeszcze pomniejsze niedoskonałości jak "sznurówki" na gorsecie, czy też "kratka" na rajstopkach Mileeny, która jest zrobiona "tak sobie". Poza tym- laseczki są jakby żywcem wyjęte z gry. Z odległości metra. dwóch, prezentują się przewspaniale i żadnych niedoskonałości nie widać. Wracając do podstawek- logo smoka jest genialnie zrobione, tak samo faktura, czy też wszelkie nierówności na niej. To trzeba zobaczyć!

3. MALOWANIE (4,0)
Malowanie również jest nierówne. Twarz, najważniejsza część figurki, jest wykonana i pomalowana obłędnie- podobnie wyglądają wspaniałe kobiece kształty- tyłek, biust, talia osy. Kolory również są pięknie dobrane, każda wojowniczka wygląda jak żywo wyjęta z gry. Niestety tutaj też widać pewne niedoskonałości- głównie tyczy się to kostiumu, gdzieniegdzie widać wyjście za linię, nieszczęsne sznurówki są również pomalowane nie do końca tak jak trzeba...

4. PUNKTY RUCHU (-)
Jako statuetki, żadna z panienek nie posiada punktów ruchu.

5. AKCESORIA (-)
Tutaj też w zasadzie nie ma czego oceniać.

6. WYPOSAŻENIE DODATKOWE (-)
Warto zaznaczyć, że do każdej figurki dołączone są certyfikaty autentyczności. Oprócz tego Jade ma dwa kije do wyboru- krótszy, i dłuższy (ten krótki wygląda jak dildo więc nie brałem go pod uwagę), Mileena posiada lewą wymienną całą rękę (alternatywa do trzymającego sai to ręka z rozczapierzonymi palcami). Ciekawe podejście moim zdaniem, warte odnotowania.

7. WARTOŚĆ (4,5)
Figurkę u producenta można kupić za 130 dolarów bez jednego centa. Niestety (bądź stety) statuetki są bardzo limitowane- do 500 sztuk na Jade, 499 limitowanych statuetek Kitany oraz Mileena limitowana do znów 500 sztuk. Dziś już nie da się kupić statuetek u producenta. Na szczęście (znów lub nie) figurki stoją jeszcze na sklepach oraz aukcjach internetowych (niestety w tym drugim przypadku osiągają chore ceny). Może to być dobra inwestycja na przyszłe lata.

8. JAKOŚĆ/CENA (4,0)
Śmiem twierdzić, że 130 dolarów za sztukę to jednak troszeczkę za drogo w zamian za to co oferują figurki. Zwłaszcza biorąc pod uwagę że przy aktualnym kursie dolara koszt figurek to 400 zł (nie licząc wysyłki!). Nie jestem przekonany, że dostajemy produkt, za który musimy aż tyle zapłacić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek firmy i jej pozycję na rynku.

9. PODSUMOWANIE (4,5)
Mimo wszystkich żalów, które tak chętnie tutaj wylewałem, wszystkie 3 laseczki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Najbardziej przypadła mi do gustu Jade- jej zieloność, poza, włosy... Zaraz za nią uplasowała się księżniczka Kitana ze swoimi wachlarzami. Mileena niestety wydaje się najmniej atrakcyjna z całej trójki. Tak jak wspomniałem, twarze wszystkich trzech wojowniczek są zrobione genialnie, (i tutaj dzikość Mileeny się objawia!) podobnie jak wymyślne pozy wzięte prosto z gry czy też po prostu kobiece kształty. Wszystko to sprawia że na prawdę warto kupić sobie coś od Syco Collectibles ze stajni Mortal Kombat. To już 4 produkt od nich, który posiadam u siebie w kolekcji. Niby jestem cały czas pod wrażeniem ich dzieł, które bardzo mi się podobają, a jednak wciąż bym wahał się, czy kupić od nich kolejny produkt... Nie wiem skąd to wynika, być może rozwiąże się przy kolejnym zakupem od nich.

Zdjęcia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Strona Producenta:

http://www.sycocollectibles.com/content ... one-statue

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
vistius
bywalec

Re: Jade Mileena Kitana SycoCollectibles

Postautor: vistius » 03 kwie 2020, 07:30

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting

Wróć do „Recenzje i Felietony”