T-800 Terminator 12" deluxe McFarlane

Zrecenzuj swoje eksponaty albo napisz felieton dotyczący naszego hobby.
Awatar użytkownika
child
bywalec

T-800 Terminator 12" deluxe McFarlane

Postautor: child » 13 gru 2015, 20:33

Już niedługo, bo w 2009 będziemy mogli obejrzeć w kinach początek nowej trylogii z serii "Terminator". Na pewno niejeden wielbiciel Gubernatora Kalifornii gorzko zapłakał na wieść o tym, że Arnold nie zamierza wystąpić w tej części... To jednak przyniesie nam przyszłość. W tym momencie chciałbym przedstawić Wam kogoś, kto jest dla mnie bardzo szczególny- 12 calowe dziecko McFarlene- Terminator T-850 z "Terminator: Rise of the Machines".

Deluxe 12-inch T-850 TERMINATOR

[Używam szkolnej skali ocen to jest skala 1-6]
(Taka informacja jakby ktoś nie wiedział/zapomniał)

Wygląd zewnętrzny (6)
Tu nie mam żadnych wątpliwości co do oceny- panowie popisali się w kwestii wyglądu Terminatora. Dzięki temu, że figurka ma aż 12 cali (czyli około 30 cm) mogli odzwierciedlić każdy szczegół maszyny do zabijania. Figurka wygląda jak zaklęty Arnold Schwarzenegger żywcem wyjęty z filmu! Poczynając od Twarzy aktora przez bronie które trzyma aż po ubranie, które ma na sobie. Wszystko to zostało wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dziury po kulach, wszystkie zamki w kurtce, zwisający pas, porwana koszulka- wszystko to zostało perfekcyjnie odwzorowane. Dlatego też zasługuje w moim mniemaniu na najwyższą ocenę.

Jakość (5)
Zarówno figurka jak i podstawka są wykonane z bardzo dobrych materiałów... Jakich? Cóż... Na to pytanie niestety już nie odpowiem bo nie znam się a wydumywać nie będę :lol: . Zapewne wykonana jest z jakiegoś wysokogatunkowego plastiku. Niektóre elementy natomiast (takie jak kurtka, część podstawki) są wykonane z gumy. Całość dobrze ze sobą współgra- nic się nie odkleja, nic nie odpada. Nie dałem najwyższej oceny gdyż mój egzemplarz posiada malutkie zdrapanie farby na nosie.

Akcesoria (6)
Myślę, że tutaj również mogę wystawić najwyższą ocenę. Do każdego 12 calowego olbrzyma dołączone są dwie bronie (karabin maszynowy i strzelba) a także podstawka imitująca kawałek podłogi i ściany (zapewne kafelki w łazience podczas walki z T-X). Akcesoria zarówno jak i sama figurka są wykonane na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje również fakt, że z pistoletu maszynowego da się wyjąć magazynek.

Prawdę mówiąc nie wiem czego mógłbym jeszcze oczekiwać od producenta. Obie ręce Termiantora są zajęte trzymaniem broni, nogi spoczywają na wspaniałej podstawce... Pełnia szczęścia po prostu. No chyba że chciałoby się mieć zdejmowane okulary :-> .

Prawie bym zapomniał- dostajemy także "sound chip". Jest to zamontowane w podstawce urządzenie które pozwala nam usłyszeć (po uprzednim naciśnięciu guziczka) następujące kwestie z filmu:

"I`m unable to comply"
"She`ll be back"
"It is time"
"Don`t do that"
[w TEJ kolejności]
Oprócz wyżej wymienionych sprzętów w opakowaniu znajdziemy również coś na kształt instrukcji obsługi do Terminatora. Zawiera ona bardzo przydatne informacje dotyczące ustawienia figurki na podstawce, ilustrację wraz z napisami- w której ręce jaką broń powinna figurka trzymać a także instrukcję wyjmowania i zmieniania baterii. Instrukcja jest na tyle prosta i czytelna, że nawet moja babcia wiedziałaby co z czym zrobić (tylko musiałaby uprzednio włożyć okulary :lol: ).

Punkty ruchome (4)
Punktów artykulacji (czyli miejsc w których figurka "się rusza") naliczyłem 6. Są to: głowa, ramiona, łokieć i nadgarstek prawej ręki oraz tułów w pasie. Nie da się ustawić figurki w innej pozycji niż stojąca. Uważam, że ten Terminator mógłby obyć się bez punktów ruchu ale skoro już są, i przede wszystkim są dobrze wykonane (nic nie odpada,nie lata, nie ma dużych szczelin między poszczególnymi częściami) nie mam twórcom tego dzieła nic do zarzucenia.

Opakowanie (6)
Tu również zdecydowałem się przyznać najwyższą ocenę. Opakowanie w ogóle zasługuje na oddzielną recenzję ale nie podejmę się jej pisania :mrgreen: . Dość powiedzieć, że jest to karton ładnie ozdobiony wizerunkami maszyny do zabijania, a także przedstawiający inne figurki z tej samej serii. Przód opakowania jest przeźroczysty dzięki czemu możemy zobaczyć figurkę w pełnej okazałości zanim ją kupimy. W środku Terminator spoczywa przywiązany do blistra drutami. Takie opakowanie nie dość, że bardzo ładnie się prezentuje, to dodatkowo zapewnia bezpieczny transport jakże cennej i pięknej figurki.

ogólnie (6)
Reasumując/podsumowując to co wyżej napisałem- 12 calowy Terminator jest cudowny. Jego wykonanie a także akcesoria które do niego są dołączone zadowolą niejednego kolekcjonera figurek. Otrzymujemy produkt z górnej półki za naprawdę niską cenę (w stosunku jakość/cena). Polecam każdemu tę figurkę. Wielbiciele Terminatora zapewne już dawno zaopatrzyli się w swój egzemplarz. Tym którzy mają okazję go kupić- polecam brać w ciemno. Nawet jeżeli nie gustujecie w figurkach takiej wielkości czy też nie trawicie całej tej bajki o wojnie ludzi z maszynami. Zawsze będziecie się mogli go pozbyć za niezłą sumkę ;-) .

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

STRONA PRODUCENTA:
http://spawn.com/toys/product.aspx?product=1433

Pragnę w tym miejscu podziękować osobie dzięki której wyrwałem swój egzemplarz za niewielkie stosunkowo pieniądze. Tak więc dziękuję Ci bardzo :bro: !

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
vistius
bywalec

Re: T-800 Terminator 12" deluxe McFarlane

Postautor: vistius » 03 kwie 2020, 05:12

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт

Wróć do „Recenzje i Felietony”