T-800 Endoskeleton 18" with light-up eyes NECA

Zrecenzuj swoje eksponaty albo napisz felieton dotyczący naszego hobby.
Awatar użytkownika
child
bywalec

T-800 Endoskeleton 18" with light-up eyes NECA

Postautor: child » 13 gru 2015, 20:28

Witam w mojej już drugiej recenzji. Po raz kolejny chciałem przedstawić swój punkt widzenia na figurkę. Tym razem jest to...
TERMINATOR 2 ENDOSKELETON 18" Light-up eyes

[Używam szkolnej skali ocen to jest skala 1-6]
(Taka informacja jakby ktoś nie wiedział/zapomniał)

Wygląd zewnętrzny (6)
Na pewno większość z nas (jeśli nie wszyscy) oglądali film z serii "Terminator". Każdemu z nas zapewne również zapadł w pamięć robot przypominający szkielet człowieka. To właśnie Endoskeleton (taki Shwartzenegger tylko bez skóry :lol: ). Moja osobista figurka Endoskeleton Model T-800 jest idealnie odwzorowana. Patrząc na sceny z filmu kiedy to przedstawiona była wojna w przyszłości, i na figurkę od NECA mogę powiedzieć tylko jedno... Zarówno szkielet w filmie jak i figurka wyglądają identycznie! Dodatkowo wrażenia estetyczne potęgują podświetlane oczy naszego cybernetycznego szkieletu. Chcę również zwrócić uwagę na klapę na brzuchu endoskeletonu (to jest zapewne "schowek" na baterie) a
także "skrzydełka"(łopatki?!)na plecach(doskonale w filmie są one pokazane na koniec pierwszej części filmu kiedy to endoskeleton ściga Sare Connor oraz jej wybawcę z przyszłości.

Jakość (5)
Jakość figurki jest bardzo dobra. Nic nie lata, nie odpada całość trzyma się kupy :lol: . A tak poważnie- należy odnotować dbałość o szczegóły a także dobry jakościowo plastik- widać że chłopaki z NECA się postarali. Nie wystawiłem 6 punktów ze względu na to że moja figurka delikatnie pociemniała w niektórych miejscach a także straciła swój metaliczny połysk. Niestety ząb czasu zostawił swój odcisk. Jest jeszcze jena rzecz do której mogę się przyczepić. Mianowicie plastikowe, cienkie patyczki. Niestety bardzo łatwo się wykrzywiają. Bardziej nadawałyby się jakieś metalowe pręciki ale to szczegół- jeżeli nie będziesz "eksploatował" swojego robota za bardzo, nic mu się nie stanie :mrgreen: .

Akcesoria (4)
Do naszego cybernetycznego endoskeletonu dostajemy od firmy SKYNET dodatkową rękę (nie wiem po co ale jak dają to narzekać nie będę) oraz karabin z którego na samym początku Terminatora 2 strzelały roboty. Nic więcej prawdę mówiąc nie oczekiwałem aczkolwiek patrząc z perspektywy czasu chciałbym aby nasze 18-calowe bydle miało jakąś podstawkę. Wtedy prezentowałby się naprawdę zabójczo! Nie zmienia to jednak faktu, że
można wykazać się własną inwencją twórczą i samemu stworzyć podstawkę :mrgreen: .

Punkty ruchome (6)
Jak na "figurkę kolekcjonerską" Endoskeleton posiada bardzo dużo punktów ruchomych, co mnie osobiście zaskoczyło gdy go dostałem. Byłem absolutnie zachwycony tym, jak mu można było wykręcać ręce. Dodatkowo części które imitują mięśnie (chodzi mi o biceps i triceps przede wszystkim) poruszają się wspaniale! Pamiętam jakby to było wczoraj, że fascynowało mnie patrzenie na to jak poruszają się wszystkie te części, jak współgrają ze sobą. Absolutne mistrzostwo! Nogi niestety już się tak nie poruszają doskonale, są bardziej sztywne ale jak mniemam dlatego, by nasz kolos jakoś dął radę stać i się nie przewracał.

[Co nie zmienia faktu że można mieć pewne problemy z jego ustawieniem, że pozwolę sobie zacytować tutaj naszego kolegę z forum: "ciezko ustawic zeby stal i nie wywracał sie za każdym pierdnieciem lub podmuchem powietrza." ;-) ]

Opakowanie (6)
Myślę, że należy się najwyższa ocena- opakowanie doskonale spełnia swoje zadanie zarówno jako ochrona figurki w czasie transportu do nas jak i jako estetyczne doznanie. Na Opakowaniu są umieszczone wizerunki endoskeletonów z 'wredną miną" jak i również parę przydatnych informacji (np. że T-800 jest 20% lżejszy i 40% potężniejszy niż model T-600 :lol: ).

ogólnie (6-)
To wszystko przez niego... To Ten wielki 18-calowy potwór rozpoczął moją przygodę ze zbieraniem figurek "na poważnie". Jest to również moja pierwsza wielka (18 cali ~ 45 cm). figurka. Mam do niej po prostu sentyment. Absolutnie genialnie wykonana, robiąca wrażenie swoimi gabarytami a także efektem świecących się oczu. Figurka którą mogę polecić każdemu fanowi Terminatora ale i nie tylko.

[Przepraszam za niektóre niewyraźne zdjęcia ale ręce mi się dziwnie trzęsą...]
[NIE PIŁEM ALKOHOLU!!!]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Uwielbiam wstawiać na tym forum zdjęcia i filmy :D
vistius
bywalec

Re: T-800 Endoskeleton 18" with light-up eyes NECA

Postautor: vistius » 03 kwie 2020, 04:32

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт

Wróć do „Recenzje i Felietony”