Deadpool Sideshow 1/6

Zrecenzuj swoje eksponaty albo napisz felieton dotyczący naszego hobby.
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Deadpool Sideshow 1/6

Postautor: Tytus Pullo » 03 gru 2015, 12:17

DEADPOOL 1/6 SIDESHOW

Deadpool - antybohater z komiksów Marvela. w skrócie : najemnik chory na raka, dostaje serum z czynnikiem regeneracyjnym Wolverina, dzięki czemu jego rany goją się natychmiast, jednakże jego ciało ulega ,, pewnym deformacjom" ;D Należy dodać, że nasz bohater cierpi na rozdwojenie jaźni, często rozmawia sam z sobą na ,,ważne tematy" i zwraca się bezpośrednio do czytelnika. Deadpool uważa, że jest bohaterem komiksowym.... Tak - facet nie jest zbyt normalny... Dodajmy, że bardzo lubi broń białą, wielkie spluwy i wybuchy.... Znienawidzony przez większość bohaterów komiksów Marvela za zagadywanie ich na śmierć, przy czy jest niesamowicie skutecznym zabójcą.

Obrazek

Deadpool jest jednym z bardziej znanych bohaterów komiksowych, dlatego ucieszyłem się, że zostanie wydana figurka w skali 1/6 ( mojej ulubionej ;D, jednakże miałem obawy, kiedy dowiedziałem się, ze jest za to odpowiedzialna firma Sideshow, która oprócz świetnych statuetek i figurek, potrafi wydać niesamowity chłam. Jednak żądza posiadania była silniejsza i zamówiłem naszego ,, Najemnika bez twarzy"

Przejdźmy zatem do recenzji - figurka prezentuje się obłędnie, ma masę dodatków i smaczków związanych z naszym bohaterem, które postaram się opisać :D

Obrazek

Głowa - Deadpool praktycznie zawsze pokazywany był w masce, dlatego teoretycznie nie dało się tego zepsuć :) Tutaj dostajemy 2 głowy, jedną ze ,,złym wyrazem pyska", a drugą z ,,puszczanym oczkiem" Obie są wykonane poprawnie, a posiadanie 2 daje większe możliwości ekspozycji.

Obrazek

Ręce - jest duży wybór łapek, oprócz zwykłych do trzymania noży, pistoletów itp dostajemy ciekawe łapki z różnorakimi ciekawymi gestami - świetny pomysł

Obrazek Obrazek Obrazek

Broń- tutaj też jest świetnie, 2 pistolety, nóż, 2 katany, ,, Big Gun" i granaty - pomalowane w wesołe buźki Deadpoola

Obrazek

Dodatki - dostajemy podstawkę , oraz ,, dymiki" w których można umieścić różne śmieszne teksty Deadpoola :hurra: ( jeszcze ich nie ruszałem)

Obrazek

I przechodzimy do samej figurki....

Osobiście uważam że wykonanie jest czadowe, Deadpool wygląda, jak Deadpool ;D, body posiada możliwość artykulacji, figurkę można ustawić w wielu konfiguracjach ( w granicach rozsądku - szpagatu nie zrobimy) Figurka stoi sama, nie przewraca się, do zdjęć nie używałem stojaka. Nie przepadam za eksponowaniem figurki w pozycji ,,muzealnej", czyli po prostu stojącej na stojaku, na szczęście moją figurkę mogę ustawić na różne sposoby bez ,,trzymadeł"

Obrazek Obrazek

Kostium jest wygląda świetnie,zakrywa zawiasy i nie widać plastiku, aczkolwiek można zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy głową i kostiumem. Nie wiem czy lepszym wyjściem byłoby uszycie i nałożenie maski na głowę z takiego samego materiału, jak kostium, lub odwrotnie - zrobić kostium ze skóry. Z drugiem strony mogłoby to ograniczyć ruchliwość figurki, a nie kupowałem przecież statuetki. Drugą niedogodnością jest zmienianie łapek, trzeba się nieco namęczyć ponieważ materiał oraz nałokietniki, potrafią utrudnić prawidłowe zamocowanie łapki. Nie są to jednak jakieś niedociągnięcia ( do których przyzwyczaiło nas SS :D, które psują odbiór figurki.

Reasumując: Czy warto kupić ?

Odpowiedź:

Obrazek

OCENA : 9/10
Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 18:51 przez Tytus Pullo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MG
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Deadpool Sideshow 1/6

Postautor: MG » 03 gru 2015, 18:26

Czyżbyś był pierwszym posiadaczem tego figsa w Polsce? Na pewno jest to pierwsza recenzja. Przydałoby się byś przyznał jeszcze jakąś ocenę w skali 1-10.
Dzięki za reckę i wyglądam już następnej. :bro:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tytus Pullo
bywalec

Postautor: Tytus Pullo » 03 gru 2015, 18:49

MG pisze:Czyżbyś był pierwszym posiadaczem tego figsa w Polsce? Na pewno jest to pierwsza recenzja. Przydałoby się byś przyznał jeszcze jakąś ocenę w skali 1-10.
Dzięki za reckę i wyglądam już następnej. :bro:

Wystawiłem moją nieobiektywną opinię ;D i dzięki za komentarz :bro:

ps. Na razie wychodzi, że tylko ja mam Deadpoola ( co za odpowiedziaość ;D , chociaż kilka osób wspominało, że też chciało go kupić.

Awatar użytkownika
Predarnold
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Predarnold » 07 gru 2015, 01:20

Bardzo dobra recenzja :bro:

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej"
Obrazek
vistius
bywalec

Postautor: vistius » 03 kwie 2020, 01:56

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

Wróć do „Recenzje i Felietony”